alpaka

SPRZEDAŻ ALPAK

Aktualnie na sprzedaż

W obecnej chwili nie mamy alpak na sprzedaż.

 

W tym miejscu zamieszczamy nasze oferty. Ewentualnie, napisz do nas z informacją jakie konkretnie zwierzęta cię interesują i będziemy w kontakcie. Nasz email info@alpakarium.net.

Jeśli planujesz zakup alpak...

Możemy zaoferować różną genetykę i jakość. Nasze stado jest średniej wielkości, co roku oferujemy kilka alpak do hodowli albo rekreacji. Odwiedź nas w Alpakarium lub napisz do nas i będziemy cię informować o kolejnych alpakach oferowanych na sprzedaż.

Nasze stado składa się w dużej części z alpak o doskonałej genetyce. Czołowe samce i samice wybraliśmy w Nowej Zelandii. Są dobrym odzwierciedleniem ideału do którego dążymy, mają wspaniałą jakość włókna, były wielokrotnie nagradzane na wystawach, a w ich rodowodach przewija się najlepsza genetyka peruwiańska, australijska i nowozelandzka. Zachowaliśmy też kilka najlepszych samic z rodzin chilijskich.

Naszym ideałem i celem hodowlanym jest solidnie zbudowana alpaka o harmonijnych proporcjach, pokryta gęstym runem na całej powierzchni ciała. Dążymy do tego, by włókno było jedwabiste, miało coraz lepszą organizację, strukturę, połysk i jednorodny charakter. Poruszamy się najczęściej w gamie white / fawn / brown. Patrzymy z uśmiechem na efekty naszej pracy - nowe pokolenia maluchów. Jest postęp. Choć oczywiście praca hodowlana nie ma końca i wiele jeszcze przed nami.

Jak wygląda sprzedaż w naszej hodowli?

 

  • Decyzje sprzedażowe podejmujemy najczęściej w okresie jesień / zima. Wtedy wybieramy konkretne alpaki, oceniamy je i przygotowujemy oferty.

  • Wyceniamy każdą alpakę indywidualnie, w chwili wystawienia jej na sprzedaż. Przy ocenie robimy swoiste podsumowanie - bierzemy pod uwagę ogólny typ, budowę, charakter, historię zdrowotną, jakość włókna, a w przypadku alpak z przeznaczeniem do rozrodu również genetykę, przewidywaną jakość potomstwa, dotychczasową sprawność w hodowli.

  • Nie robimy rezerwacji na maluszki. Staramy się oceniać nasze zwierzęta zgodnie z ich potencjałem, dlatego dajemy sobie czas na decyzje, aż alpaki podrosną i rozwiną indywidualne cechy.

  • Może się zdarzyć, że odmówimy sprzedaży zwierząt - jeśli nie posiadasz stosownej powierzchni pastwisk i warunków odpowiadających specyficznym potrzebom alpak. Pojedyncze zwierzęta sprzedajemy tylko w sytuacji, gdy masz już własne stado.

  • Szkolimy wszystkie młode alpaki. Gdy wyjeżdżają od nas są oswojone z dotykiem i nauczone chodzenia na smyczy. Na co dzień pracujemy z nimi w oparciu o metodę Camelidynamics. 

 

  • Przy sprzedaży przekazujemy pełną historię oferowanych alpak. A jeśli dopiero zaczynasz przygodę z alpakami przekażemy też sporą dawkę wiedzy z zakresu organizacji farmy, profilaktyki, żywienia. Będziemy w kontakcie również później, gdy alpaki zamieszkają u ciebie, by w razie potrzeby służyć radą.

  • W celu ochrony naszego stada nie przyjmujemy na farmę alpak o nieznanej historii. Współpracujemy z zaufanymi hodowcami, których stada możemy zweryfikować.

17866260494004519_edited_edited.jpg