top of page
alpaka

SPRZEDAŻ ALPAK

Aktualnie na sprzedaż

 

Poniżej zamieszczamy oferty i warunki sprzedaży. Ewentualnie napisz do nas, czasem możemy zaoferować zwierzęta spoza listy. Nasz email: info@alpakarium.net.

IMG_1198_edited.jpg

ALPAKARIUM

3 samczyki

przeszkolone do rekreacji

ur. 2022, Alpakarium

white, dark fawn, dark brown

informacje i zdjęcia >

diamond 4_edited.jpg

ALPAKARIUM

Lars

samiec do hodowli

ur. 2022, Alpakarium

kolor: dark fawn

informacje i zdjęcia >

SPRZEDANY

IMG_4059 (2)_edited.jpg

ALPAKARIUM

Gatsby

samiec

ur. 2021, Alpakarium

kolor: white

informacje i zdjęcia >

SPRZEDANY

IMG_7048.jpg

ALPAKARIUM

Clemente

samiec

ur. 2021, Alpakarium

kolor: white

informacje i zdjęcia >

SPRZEDANY

Jeśli planujesz zakup alpak...

Napisz do nas lub odwiedź nas w Alpakarium :)

 

Hodujemy alpaki od 10 lat. Trzonem naszej hodowli są zwierzęta wybrane w najlepszych hodowlach Nowej Zelandii oraz ich potomstw0. Alpaki z wybitnych rodzin, ze wspaniałą jakością włókna, wielokrotnie nagradzane na wystawach. Starannie dobrana genetyka peruwiańska, australijska i nowozelandzka. 

Dobra alpaka to dla nas swoista synteza pięknego typu, poprawnej konformacji, wysokiej jakości włókna i doskonałej genetyki. Ważnym kryterium oceny jest również ogólna zdrowotność, łatwość w rozrodzie i łagodny charakter. 

Jesteśmy zrzeszeni w dwóch związkach hodowców - niemieckim AAeV i polskim PZHA.​ 

Jak wygląda sprzedaż w naszej hodowli?

 

 • Kadego roku oferujemy kilka alpak - młode i ciężarne samice, samce do hodowli, samce do rekreacji.
   

 • Decyzje sprzedażowe podejmujemy zazwyczaj jesienią / zimą, gdy samice są już w potwierdzonej ciąży, a maluszki bliskie odsadzenia. Wybieramy wtedy konkretne alpaki i przygotowujemy oferty. Ale nie jest to sztywna reguła, więc po prostu napisz do nas i prześlemy ci informacje o dostępnych alpakach.

 • Przy wycenie bierzemy pod uwagę wiele rzeczy tj. typ, budowę, rodowód, jakość włókna, charakter, historię rozrodu, wyniki na konkursach.

 • Może się zdarzyć, że odmówimy sprzedaży zwierząt - jeśli nie posiadasz stosownej powierzchni pastwisk i warunków odpowiadających specyficznym potrzebom alpak. Pojedyncze zwierzęta sprzedajemy tylko w sytuacji, gdy masz już własne stado.
   

 • Szkolimy wszystkie młode alpaki. Gdy wyjeżdżają od nas są oswojone z dotykiem i nauczone chodzenia na smyczy. Na co dzień pracujemy z nimi w oparciu o metodę Camelidynamics.
   

 • Zapraszamy na naszego facebooka prowadzimy go regularnie. Poznasz bliżej warunki panujące w naszej hodowli, poszczególne alpaki i całe rodziny, ich historię i jakość ich włókna.

17866260494004519_edited_edited.jpg
bottom of page