alpaka

SPRZEDAŻ ALPAK

Jeśli planujesz zakup alpak...

Sezon 2021 zapowiada się emocjonująco. Wyczekujemy dzieci m.in. naszego Shamarra Oracle (NZ), Majestic Meadows A Wanted Man (USA) oraz Timbertop CT Grand Slam (AUS). Wsród przyszłych mam m.in. Shamarra Ambrosia, debiutantki Gilt Edge Leading Light i Alpakarium Gina, oraz Alpakarium Pestka, która ostatnim razem obdarowała nas zjawiskową Pasitą :)

Możemy zaoferować zróżnicowaną genetykę i jakość, w zależności od twoich potrzeb i pomysłu na hodowlę. Na obecnym etapie nasze stado jest nieduże, co roku oferujemy kilka alpak do hodowli albo rekreacji. Odwiedź nas w Alpakarium lub napisz do nas i będziemy cię informować o kolejnych alpakach oferowanych na sprzedaż.

 

Nasze stado składa się w dużej części z alpak o doskonałej genetyce. Czołowe samce i samice wybraliśmy w Nowej Zelandii. Są dobrym odzwierciedleniem ideału do którego dążymy, mają wspaniałą, zaawansowaną jakość włókna, były wielokrotnie nagradzane na wystawach, a w ich rodowodach przewija się najlepsza genetyka peruwiańska, australijska i nowozelandzka. Zachowaliśmy też kilka najlepszych samic z linii chilijskich.

Naszym ideałem i celem hodowlanym jest solidnie zbudowana alpaka o harmonijnych proporcjach, pokryta gęstym runem na całej powierzchni ciała. Dążymy zarazem do tego, by włókno było jedwabiste, miało coraz lepszą organizację, strukturę, połysk i jednorodny charakter. Poruszamy się najczęściej w gamie white / fawn / brown. Patrzymy z uśmiechem na efekty naszej pracy - nowe pokolenia maluchów. Jest postęp. Choć oczywiście praca hodowlana nie ma końca i wiele jeszcze przed nami.

Wszystkie oferowane przez nas alpaki posiadają microchip i są wpisane do rejestru Polskiego Związku Hodowców Alpak. Prowadzimy też szczegółową dokumentację z historią zdrowotną, badań włókna i rozrodu.

Młode alpaki są przeszkolone, oswojone z dotykiem i nauczone chodzenia na smyczy. Na co dzień pracujemy z nimi w oparciu o metodę Camelidynamics. 

Przy sprzedaży przekażemy wiedzę z zakresu organizacji farmy, profilaktyki, żywienia i rozrodu. Będziemy w kontakcie również później, gdy alpaki zamieszkają u ciebie, by dalej wymieniać się doświadczeniami i w razie potrzeby służyć radą.

 

W celu ochrony naszego stada nie przyjmujemy na farmę alpak o nieznanej historii. Współpracujemy z zaufanymi hodowcami, których stada możemy zweryfikować.

17866260494004519_edited_edited.jpg