alpaka

SPRZEDAŻ ALPAK

Aktualnie na sprzedaż

Alpakarium Clemente

Jeden z naszych faworytów urodzonych w poprzednim sezonie. Bardzo udane połączenie pięknego typu, wzorcowej konformacji i zaawansowanego charakteru włókna. 

Informacje i zdjęcia >

Alpakarium Gatsby

Urodzony w sierpniu 2021. Poprawna, ładna konformacja i typ. Z dobrej rodziny z genetycznie cienkim, jedwabistym włóknem.

Informacje i zdjęcia >

W grudniu wybierzemy na sprzedaż samice - w różnych kolorach, sprawdzone matki oraz młode, urodzone w 2022.

A bliżej wiosny - paru najmłodszych chłopaków - piękne kolory, cudowne charaktery i dobrej jakości runo.

 

Napisz do nas, powiedz jakich alpak szukasz - prześlemy oferty z informacjami o dostępnych zwierzętach.

Nasz email: info@alpakarium.net.

Jeśli planujesz zakup alpak...

Nasze stado jest średniej wielkości, co roku oferujemy kilka alpak do hodowli albo rekreacji. Odwiedź nas w Alpakarium lub napisz do nas i będziemy cię informować o kolejnych alpakach oferowanych na sprzedaż.

Nasze stado składa się w dużej części z alpak o doskonałej genetyce. Czołowe samce i samice wybraliśmy w Nowej Zelandii. Mają świetną jakość włókna, były nagradzane na wystawach, w ich rodowodach przewija się najlepsza genetyka peruwiańska, australijska i nowozelandzka. Zachowaliśmy też kilka najlepszych samic z rodzin chilijskich.

Naszym ideałem jest solidnie zbudowana alpaka o harmonijnych proporcjach, pięknej głowie, porośnięta gęstym runem na całym ciele. Dążymy do tego, by włókno było jedwabiste w dotyku, wyrównane w mikronach, dobrze zorganizowane i lśniące. Poruszamy się najczęściej w gamie white / fawn / brown. 

Jak wygląda sprzedaż w naszej hodowli?

 

  • Decyzje sprzedażowe podejmujemy najczęściej jesienią. Wtedy wybieramy konkretne alpaki, oceniamy i przygotowujemy oferty.

  • Wyceniamy każdą alpakę indywidualnie w chwili wystawienia jej na sprzedaż. Przy ocenie bierzemy pod uwagę wiele czynników tj. typ, budowę, genetykę, jakość włókna, charakter, historię rozrodu, wyniki na konkursach. 

  • Może się zdarzyć, że odmówimy sprzedaży zwierząt - jeśli nie posiadasz stosownej powierzchni pastwisk i warunków odpowiadających specyficznym potrzebom alpak. Pojedyncze zwierzęta sprzedajemy tylko w sytuacji, gdy masz już własne stado.

  • Szkolimy wszystkie młode alpaki. Gdy wyjeżdżają od nas są oswojone z dotykiem i nauczone chodzenia na smyczy. Na co dzień pracujemy z nimi w oparciu o metodę Camelidynamics. 

 

  • W celu ochrony naszego stada nie przyjmujemy na farmę alpak o nieznanej historii. Współpracujemy z zaufanymi hodowcami, których stada możemy zweryfikować.

17866260494004519_edited_edited.jpg