alpaka

HODOWLA ALPAK | SAMCE


Alpakarium Uccello

ur. 06/07/2020, Alpakarium
genetyka: Australia / Nowa Zelandia / Chile
kolor: solid white
ojciec: Shamarra Oracle
matka: Uszatka

Uccello zapowiadał się niesamowicie już od dnia narodzin. Łączy w sobie pożądany wygląd, wysoką klasę włókna i łagodny charakter. Posiada całą paletę cech poszukiwanych w hodowli.

 

Z jednej strony typ - zgrabna, masywna sylwetka, ładna głowa, ciało całkowicie pokryte gęstym i delikatnym runem. Z drugiej strony włókno - bardzo cienkie, jedwabiste i przyjemne w dotyku, zorganizowane w zdefiniowane pasma z wyrazistym połyskiem i karbowaniem wysokiej częstotliwości na całej długości. Styl Uccello jest spójny i pełen wizualnych "smaczków".

 

W drugim runie wspaniale zachował cienkość i jedwabistość, organizację. Ma doskonały połysk i długość.

Uzupełnieniem jest cudowny charakter. Uccello jest bardzo łagodny i spokojny, pięknie współpracuje.

 
Uccello jako cria:

 
 

Przed pierwszym strzyżeniem:

 
 

Po strzyżeniu:

 
 

 

Parametry z pierwszego strzyżenia (w wieku 10 miesięcy):

histogram 1.JPG

 

 

Jego pierwszy welon zgłosiliśmy do konkursu III Fleece Show PZHA. Dostał wysokie noty - łącznie 78.5 pkt. Jesteśmy z niego bardzo dumni, zwłaszcza gdy patrzymy na pełne zestawienie konkursowych wyników. Uccello uplasował się ze swoją punktacją wyżej niż niektóre alpaki importowane z najlepszych hodowli w USA, Niemczech czy Nowej Zelandii.

Oceniał Robin Nasemann, międzynarodowy sędzia akredytowany przez amerykański związek Alpaca Owners Association, AOA.

IMG_3588.jpg

 
 

 

Zdjęcia i video konkursowego welonu:

 

Najbliższa rodzina Uccello:

Ojciec - Shamarra Oracle (urodzony w Nowej Zelandii). Doskonały samiec z wybitnej rodziny alpak. Przekazuje dzieciom swój piękny "pluszowy" typ i jedwabiste włókno z intensywnym połyskiem. Pojawia się u nich zaawansowana organizacja w pasma oraz wyrównany styl karbowania obejmujący szeroko całe ciało.

Mama - Uszatka (urodzona w Chile). Jest naszą sprawdzoną samicą na liście ulubionych. Bardzo ją cenimy w naszej hodowli. Jest konsekwentna w produkcji bardzo dobrego potomstwa. Jej poprzednim dzieckiem był Grand Ulysses - w podobnym typie i z zaawansowanym stylem włókna jak Uccello.

Brat po matce - Grand Ulysses, zakupiony przez inną hodowlę.

 

Siostry po ojcu - wspaniałe dziewczyny Gili i Petra, obie zatrzymujemy w naszej hodowli.