alpaka

WEŁNA ALPAKI

Nasze wyroby

Strzyżemy nasze alpaki każdego roku na wiosnę. Dbamy o to, by proces strzyżenia przebiegał sprawnie i łagodnie. Później sortujemy runo i przerabiamy na włóczkę. Część włóczki przeznaczamy na nasze ręcznie wykonane wyroby. Misternie dziergane chusty, ciepłe czapki, szaliki i szale, kominy, skarpety, rękawiczki, mitenki oraz całe komplety... Nasz asortyment co chwilę się zmienia, różne wzory i kolory, coś znika z półki i za chwilę pojawia się coś nowego. Dlatego nie mamy katalogu wzorów. Jeśli chcesz kupić nasze dziergane wyroby zapraszamy w odwiedziny do sklepiku na farmie. Najlepiej wszystko przymierzyć, poczuć jakie jest w dotyku, a przy okazji poznać się z naszymi alpakami :)

Włókno alpaki jest niezwykle cienkie, zaliczane do grupy włókien specjalnych. Ma wspaniałe właściwości hipoalergiczne (jest doskonałe dla alergików i astmatyków) i termoizolacyjne. Grzeje dużo lepiej niż wełna owcza, a przy tym jest od niej kilkukrotnie lżejsze i bardziej delikatne w dotyku. Jest też ekologiczne, bo w całym procesie przetwarzania włókna oraz jego konserwacji nie stosuje się chemii. Konkuruje na rynku z kaszmirem, moherem i angorą. Jest mocne i odporne na zniszczenia. Ze względu na szczególne walory, wełna alpaki uznawana jest na świecie za towar luksusowy.

Oczywiście każda alpaka ma trochę inne włókno. Cechy składające się na wysoką jakość włókna są u alpak dziedziczne i właśnie z myślą o jakości naszych wyrobów postanowiliśmy rozwijać nasze stado zwracając uwagę na wysoką jakość samych alpak.