alpaka

WEŁNA ALPAKI

Nasze wyroby

Jak powstają? To długi proces w duchu dawnego rzemiosła. Codzienna opieka nad stadem, strzyżenie, potem selekcja i szykowanie poszczególnych welonów, przędzenie nici, wymyślanie wzorów i praca na drutach. A na koniec ten moment, gdy z uśmiechem układamy gotowe cudeńka na naszej sklepikowej półce. Trzymając w rękach wybraną czapkę czy szalik wiemy, że to wyrób z runa Ambrozji, Pestki, Ginger... rozpoznajemy je wszystkie w dotyku. No chyba, że idziemy w melanż albo paseczki i wychodzi praca zbiorowa.

Strzyżemy nasze alpaki każdego roku na wiosnę. Dbamy o to, by proces strzyżenia przebiegał sprawnie i łagodnie. Na włóczkę przeznaczamy tylko najdelikatniejsze, jedwabiste welony z naszych najlepszych alpak. Wszystkie oferowane przez nas wyroby są wykonane ręcznie, z runa naszych zwierząt. Bez domieszek. Bez farbowania. 100% alpaca.

Oferujemy sprzedaż wysyłkową (info@alpakarium.net), a jeśli nadarzy się okazja i będziesz w okolicy zapraszamy w odwiedziny do sklepiku na farmie. Nasz asortyment czasem się zmienia i na miejscu znajdziesz więcej wyrobów, których nie ma na tej stronie. Poza tym, jak to z wełną, najlepiej wszystko przymierzyć, poczuć jakie jest w dotyku. No i koniecznie poznać się z naszymi alpakami! :)

Włóczka

 

Motki o wadze 90-150 g

Cena: 600 zł / kg (standard)

Cena: 700 zł / kg (bardziej satynowa)

Sprzedaż wysyłkowa od 250g

Komplety

 

Czapka + komin + mitenki

W zależności od wzoru i typu włóczki

cena za komplet od 350 PLN do 460 PLN

Rękawiczki

 

Uniwersalny rozmiar

Cena: 130 PLN

Skarpetki

 

Uniwersalny rozmiar (38-42)

Cena: 130 PLN

Czapki

 

Różne ceny zależnie od wzoru i typu włóczki:

130 PLN  /  150 PLN  /  160 PLN

Komplet

 

Czapka i podwójnie zawijany komin

Cena: 450 PLN

Chusta koronkowa

 

Cena: 380 PLN

Chodniczki​

 

Rozmiar: 45 x 120

Cena: 350 PLN

Serwetka pod kubek

 

Cena: 28 PLN

 

 

Włókno alpaki jest niezwykle cienkie, zaliczane do grupy włókien specjalnych. Ma wspaniałe właściwości hipoalergiczne (jest doskonałe dla alergików i astmatyków) i termoizolacyjne. Grzeje dużo lepiej niż wełna owcza, a przy tym jest od niej kilkukrotnie lżejsze i bardziej delikatne w dotyku. Jest też ekologiczne, bo w całym procesie przetwarzania włókna oraz jego konserwacji nie stosuje się chemii. Konkuruje na rynku z kaszmirem, moherem i angorą. Jest mocne i odporne na zniszczenia. Ze względu na szczególne walory, wełna alpaki uznawana jest na świecie za towar luksusowy.

To taka podręcznikowa definicja. Oczywiście, każda alpaka ma trochę inne włókno. Cechy składające się na wysoką jakość włókna są u alpak dziedziczne i właśnie z myślą o jakości naszych wyrobów zwracamy szczególną uwagę na wysoką jakość samych alpak.