WEŁNA ALPAKI

Nasze wyroby

Strzyżemy nasze alpaki każdego roku na wiosnę. Dbamy o to, by proces strzyżenia przebiegał sprawnie i łagodnie. Później sortujemy runo i przerabiamy na włóczkę. Część włóczki przeznaczamy na nasze ręcznie wykonane wyroby. Szyjemy też wspaniałe kołdry wypełnione runem naszych alpak. 

Włókno alpaki jest niezwykle cienkie, zaliczane do grupy włókien specjalnych. Ma wspaniałe właściwości hipoalergiczne (jest doskonałe dla alergików i astmatyków) i termoizolacyjne. Grzeje dużo lepiej niż wełna owcza, a przy tym jest od niej kilkukrotnie lżejsze i bardziej delikatne w dotyku. Jest też ekologiczne, bo w całym procesie przetwarzania włókna oraz jego konserwacji nie stosuje się chemii. Konkuruje na rynku z kaszmirem, moherem i angorą. Jest mocne i odporne na zniszczenia. Ze względu na szczególne walory, wełna alpaki uznawana jest na świecie za towar luksusowy.

Oczywiście każda alpaka ma trochę inne włókno. Cechy składające się na wysoką jakość włókna są u alpak dziedziczne i właśnie z myślą o jakości naszych wyrobów postanowiliśmy rozwijać nasze stado zwracając uwagę na wysoką jakość samych alpak. 

Chodniczki tkane na krosnach

 

Cała gama pięknych wzorów, każdy chodniczek inny i unikatowy, wykonany na tradycyjnych krosnach. Do powieszenia na ścianie lub na podłogę.

100% alpaca

Możliwa sprzedaż wysyłkowa.

 

Ręczne wyroby

 

Misternie dziergane chusty, ciepłe czapki, szaliki i szale, kominy, skarpety, rękawiczki, mitenki oraz całe komplety... Nasz asortyment co chwilę się zmienia, różne wzory i kolory, coś znika z półki i za chwilę pojawia się coś nowego. Dlatego nie mamy katalogu wzorów. Jeśli chcesz kupić nasze dziergane wyroby zapraszamy w odwiedziny do sklepiku na farmie. Przy okazji możesz poznać się z naszymi alpakami :)

 

Kołdry

 

Nasze kołdry i poduszki łączą niezwykłe właściwości wełny alpaki z elegancką oprawą dopracowaną w każdym detalu. Są uszyte z naturalnych, przyjemnych w dotyku materiałów wysokiej jakości. Wypełnienie jest wykonane w 100% z runa naszych alpak, poszewka 100% bawełny.

 

Kołdry i poduszki szyjemy na zamówienie w różnych rozmiarach, do wyboru:

 • rodzaj pikowania kołdry:
  w kwadraty, punktowo, w caro
   

 • lamówki satynowe  |  lamówki bawełniane
   

 • rozmiar kołdry: 140x200, 160x200, 180x200, 200x200, 220x200,
  90x120 (dla dziecka)

 • rozmiar poduszki dowolny

Możliwa sprzedaż wysyłkowa. Czas realizacji zamówienia 3-4 tygodnie.

 

Włóczka

 

Do produkcji włóczki wykorzystujemy wyselekcjonowane runo naszych najlepszych alpak. 

 

W zależności od chwili mamy różne rodzaje przędzy, o różnej grubości nici, w naturalnych odcieniach od kości słoniowej, przez piaskowe beże, szarości, kilka stopni brązu aż po czerń.

Napisz do nas i prześlemy szczegółowe informacje oraz zdjęcia. 

 

Sprzedaż wysyłkowa od 300g.

alpaka

©2019 by Alpakarium, built with Wix.com

ALPAKARIUM | ALPAKI | HODOWLA ALPAK | AGROTURYSTYKA

Rudka 13, 08-205 Stara Kornica, powiat łosicki