top of page
alpaka

HODOWLA ALPAK | SAMCE


WIT Odin

 

  • Ur. 02/06/2017, Niemcy

  • Genetyka: Niemcy / AUS / Chile

  • Ojciec: AAA Splendor (Inca Drambuie)

  • Matka: WIT Odyssey 

  • Kolor: true black

  • Rodowód 

 

CHAMPION BLACK 
II Fleece Show 2019 / sędzia: Barbara Hetherington

SPRZEDANY

(obecnie w hodowli Alpakana Farm)

Sprowadziliśmy Odina gdy miał 8 miesięcy i dziś uśmiechamy się na myśl, że to był strzał w dziesiątkę. Wyrósł z niego wspaniały samiec. Jego dziadek - wybitny Inca Drambuie i nagradzany na wystawach ojciec - AAA Splendor konsekwentnie produkują potomstwo w słodkim typie teddy bear - masywne, pięknie zarośnięte pyszczki i ciało o harmonijnej budowie, bardzo obficie pokryte delikatnym runem. Odin jest genetycznie zaprogramowany do bycia czarnym pluszowym misiem i ma potencjał, by przekazywać ten typ dalej.  

 

Drugą dominującą cechą Odina i jego rodziny jest wspaniała jakość włókna. Czarne od kilku pokoleń, jedwabiste w dotyku, lśniące i delikatnie karbowane. Odin jest bardzo jednorodny na całym ciele. Grubsze włosy zostały mocno zredukowane w części welonu, ale również na klatce piersiowej, szyi i brzuchu. Dodatkowo ma co roku fenomenalną długość. Dzięki temu jego drugi, konkursowy welon (po przebraniu) był bardzo pokaźnych rozmiarów i ważył 1.75 kg.

 

Alpakarium Odessa, córka Odina

 

 

Ojciec Odina: AAA Splendor (black)

Prawdopodobnie najbardziej emblematyczny syn Inca Drambuie. Samiec w pięknym typie, o niezwykłych parametrach włókna jak na czarną alpakę  - 17.5 mikrona i SD 3.8 z czwartego strzyżenia. 

COLOR CHAMPION BLACK / Fleece Show Benelux 2014

1 miejsce / Fleece Show Fehraltorf 2015

2 miejsce / Hamm 2015

2 miejsce / Ilshofen 2015

Matka Odina: WIT Odyssey (black)

RES COLOR CHAMPION / Hamm 2012

3 miejsce / AZVD Show 2012

3 miejsce / Fleece Show Benelux 2014

Dziadek: Inca Drambuie (black) 

Wybitny czarny samiec, bardzo ceniony przez europejskich hodowców (od wielu lat w obiegu wystawowym i hodowlanym, uznany przez związki za "bezpieczny import"). Pierwsze lata spędził w Szwajcarii (gdzie urodził się Splendor - ojciec Odina), potem przeniósł się do hodowli czarnych alpak w Austrii. Drambuie słynie z niesamowitej prezencji i delikatnego włókna o wspaniałej strukturze, gęstości i połysku. Jego dzieci wielokrotnie zajmowały wysokie miejsca na europejskich wystawach. Genetyką sięga do najlepszych linii australijskich - jego ojcem jest wielki Lillyfield Jack of Spades. 

RES CHAMPION BLACK / Alpakatag Bern 2015

1 miejsce / Alpakatag Bern 2015

1 miejsce / fleece show anniversary show NWKS 2015

1 miejsce / Lama and Alpaca Bull 2015

1 miejsce / AAA Show Traboch 2017

1 miejsce / Alpaca Show South Ilshofen 8.Vlies 2018

1 miejsce / AAA Show Traboch 2018

bottom of page