Alpakarium Grand Ulysses


Alpakarium Grand Ulysses dzień po narodzinach

Od urodzenia było widać, że jest i będzie wyjątkowy. Jego włókno po wysuszeniu lśniło jak atłas układając się w gęste, karbowane sprężynki, na całym ciele od szyi po łydki. Do tego imponująca budowa, jak na maluszka niezwykle masywne kości. Pewność siebie. No i ta wspaniała objętość runa. Już w pierwszym dniu.

Zanim skończył jeden miesiąc "pokrył" wszystkie ciotki w swoim stadzie, z całym repertuarem śpiewów. Ma niesamowity temperament. Patrzymy jak dorasta i aż śmieją się oczy. Ma już za sobą pierwsze wstępne strzyżenie. Nowe odrastające włókno wygląda wspaniale i bardzo gęsto.

Jest pierwszym w Polsce potomkiem australijskiego samca Timbertop CT Grand Slam. Gdy znaleźliśmy Grand Slama wiedzieliśmy, że to będzie ten strzał, ma świetną genetykę i przekazuje doskonałe cechy potomstwu. Umówiliśmy się na krycie Uszatki i Białej Damy. Wybór samic był oczywisty, obie mają potencjał, by wykorzystać siłę Grand Slama do maksimum. Biała Dama niestety absorbowała w drodze powrotnej z Niemiec, ale Uszatka dowiozła ciążę i mamy Ulyssesa :)

ojciec Ulyssesa - Timbertop CT Grand Slam

Pozostaje tylko wyobrażać sobie jakie byłoby dziecko Białej Damy. Wcześniej rodziła doskonałe dzieciaki, Bońka i Bronka. To byłby niezwykły potomek, ale tak to już jest z hodowlą alpak, że często mimo najlepszych chęci i wysiłku... zawsze coś. A Ulysses sobie rośnie i z każdym dniem bardziej zadziwia. Niczym sonda kosmiczna wprowadza nas na niezbadane, nowe obszary hodowli. Cudowna alpaka.

Uszatka i Ulysses

#dobreliniehodowlane #alpakipremium #rodowódalpaki #alpakizAustralii #alpakidobrejjakości #hodowlaalpak #TimbertopCTGrandSlam #konformacjaalpaki #selekcjahodowlana

324 wyświetlenia0 komentarz
alpaka

©2019 by Alpakarium, built with Wix.com

ALPAKARIUM | ALPAKI | HODOWLA ALPAK | AGROTURYSTYKA

Rudka 13, 08-205 Stara Kornica, powiat łosicki