Alpakarium Grand Ulysses


ALR Grand Ulysses - Timbertop CT Grand Slam
Alpakarium Grand Ulysses

Od urodzenia było widać, że jest i będzie wyjątkowy. Jego włókno po wysuszeniu lśniło jak atłas układając się w gęste, karbowane sprężynki, na całym ciele od szyi po łydki. Do tego imponująca budowa, jak na maluszka niezwykle masywne kości. Pewność siebie. No i ta wspaniała objętość runa. Już w pierwszym dniu.

Zanim skończył jeden miesiąc "pokrył" wszystkie ciotki w swoim stadzie, z całym repertuarem śpiewów. Ma niesamowity temperament. Jest już po swoim pierwszym strzyżeniu jako cria i nowe odrastające włókno wygląda wspaniale.

Uly jest synem australijskiego samca Timbertop CT Grand Slam. Gdy znaleźliśmy Grand Slama wiedzieliśmy, że to będzie dobry strzał, ma świetną genetykę i przekazuje doskonałe cechy potomstwu. Umówiliśmy się na krycie Uszatki i Białej Damy. Wybór samic był oczywisty, obie mają potencjał, by najlepiej wykorzystać siłę Grand Slama. Biała Dama niestety zgubiła ciążę w drodze powrotnej z Niemiec, ale Uszatka dowiozła i mamy Ulyssesa :)


Timbertop CT Grand Slam
ojciec Ulyssesa - Timbertop CT Grand Slam

Pozostaje tylko wyobrażać sobie jakie byłoby dziecko Białej Damy. Wcześniej rodziła doskonałe dzieciaki, Bońka i Bronka. To byłby niezwykły potomek, ale tak to już jest z hodowlą alpak, że często mimo najlepszych chęci i wysiłku... zawsze coś. A Ulysses sobie rośnie i z każdym dniem bardziej zadziwia. Niczym sonda kosmiczna wprowadza nas na niezbadane, nowe obszary hodowli. Cudowna alpaka.