top of page

Alpakarium Grand Ulysses


ALR Grand Ulysses - Timbertop CT Grand Slam
Alpakarium Grand Ulysses

Od urodzenia było widać, że jest i będzie wyjątkowy. Jego włókno po wysuszeniu lśniło jak atłas układając się w gęste, karbowane sprężynki, na całym ciele od szyi po łydki. Do tego imponująca budowa, jak na maluszka niezwykle masywne kości. Pewność siebie. No i ta wspaniała objętość runa. Już w pierwszym dniu.

Zanim skończył jeden miesiąc "pokrył" wszystkie ciotki w swoim stadzie, z całym repertuarem śpiewów. Ma niesamowity temperament. Jest już po swoim pierwszym strzyżeniu jako cria i nowe odrastające włókno wygląda wspaniale.

Uly jest synem australijskiego samca Timbertop CT Grand Slam. Gdy znaleźliśmy Grand Slama wiedzieliśmy, że to będzie dobry strzał, ma świetną genetykę i przekazuje doskonałe cechy potomstwu. Umówiliśmy się na krycie Uszatki i Białej Damy. Wybór samic był oczywisty, obie mają potencjał, by najlepiej wykorzystać siłę Grand Slama. Biała Dama niestety zgubiła ciążę w drodze powrotnej z Niemiec, ale Uszatka dowiozła i mamy Ulyssesa :)


Timbertop CT Grand Slam
ojciec Ulyssesa - Timbertop CT Grand Slam

Pozostaje tylko wyobrażać sobie jakie byłoby dziecko Białej Damy. Wcześniej rodziła doskonałe dzieciaki, Bońka i Bronka. To byłby niezwykły potomek, ale tak to już jest z hodowlą alpak, że często mimo najlepszych chęci i wysiłku... zawsze coś. A Ulysses sobie rośnie i z każdym dniem bardziej zadziwia. Niczym sonda kosmiczna wprowadza nas na niezbadane, nowe obszary hodowli. Cudowna alpaka.


Alpakarium Ulysses (Timbertop CT Grand Slam)
Alpakarium Ulysses (Timbertop CT Grand Slam)
hodowla alpak
Uszatka i Ulysses

#dobreliniehodowlane #alpakipremium #rodowódalpaki #alpakizAustralii #alpakidobrejjakości #hodowlaalpak #TimbertopCTGrandSlam #konformacjaalpaki #selekcjahodowlana

370 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page