top of page

Sukces na naszej pierwszej wystawie międzynarodowej!Pierwszy raz zgłosiliśmy nasze alpaki na konkurs międzynarodowy - International Fleece Show 2023, organizowany przez niemieckie alpaka-schau.de. Sędziował Andrew Munn z Australii.


Oczywiście był stres, po raz pierwszy wystawić welony obok znanych tytanów hodowli... Konkurencja była ogromna, doskonałe, topowe europejskie hodowle, zgłoszonych 300 welonów huacaya. Chcieliśmy wreszcie zobaczyć gdzie jesteśmy z naszą hodowlą, porównać nasze wyniki w skali europejskiej. Wysłaliśmy 4 welony naszych maluchów urodzonych w zeszłym roku. Trudno opisać nasz stan w chwili gdy zobaczyliśmy wyniki!

 

Alpakarium Wasilij, 86.5 pkt

LT FAWN JUNIOR CHAMPION MALE

najwyżej oceniona alpaka Beige / Lt Fawn na wystawie


Alpakarium Shahin, 86 pkt

GREY JUNIOR CHAMPION MALE

najwyżej oceniona alpaka Grey na wystawie

Alpakarium Hermes, 85 pkt

M/D FAWN JUNIOR RES CHAMPION MALE

trzecia najwyżej oceniona alpaka md Fawn na wystawie


Alpakarium Macadamia, 79.5 pkt

2 miejsce Brown Junior Female

 

Po przeanalizowaniu tabeli wyników jesteśmy naprawdę szczęśliwi, zmierzamy z hodowlą we właściwym kierunku. Nasze maluchy osiągnęły wspaniałą równowagę pomiędzy jakością włókna (bardzo wysoka punktacja za poszczególne cechy włókna) i jego ilością (maksymalna lub b. wysoka punktacja za wagę welonu).


W formule tego konkursu nie przewidziano tytułów Supreme wg koloru, tylko wg płci, ale gdyby tak było Wasilij i Shahin otrzymaliby dodatkowe puchary i tytuły Supreme Light Fawn i Supreme Grey wystawy. Mieli najwyższą punktację w swoich kolorach i trafili do ścisłej, pierwszej dziesiątki najlepszych alpak! Wprost niewiarygodne. Ale i z Hermesa jesteśmy niesamowicie dumni, bo konkurencja w jego kolorze była wyborna, a został trzecią najlepszą alpaką md Fawn.


P.S. Ojcem Shahina, Hermesa i Macadamii jest Shamarra Oracle. Ojcem Wasilija jest Oak Ridge Ultimo.


Poniżej zdjęcia maluchów, ich welonów, fiszki sędziowskie i wyniki badań włókna wykonanych w ramach konkursu przez AlpakotelaLAB.
Alpakarium Wasilij

Alpakarium Shahin

Alpakarium Hermes

Alpakarium Macadamia
Tabela wyników wszystkich alpak zgłoszonych na konkurs >


63 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page