alpaka

SPOTKANIA Z ALPAKAMI

Wizyta w hodowli

Wizyty i spacery są możliwe tylko po wcześniejszej rezerwacji, tel. 601 80 22 99.

Podczas wizyty (czas trwania 1h) przedstawiamy nasze stado, opowiadamy o alpakach i hodowli. Można rozłożyć się z własnym kocykiem na pastwisku oswojonych samców,  poobserwować jak żyją, pogłaskać, spędzić z nimi trochę czasu. To spokojne, kameralne i edukacyjne spotkania, które pozwolą ci się zrelaksować i dowiedzieć wielu rzeczy o alpakach. Nie mamy dodatkowych atrakcji dla dzieci.

  • dla 1-2 osób: łączny koszt 100 zł

  • dla 3 osób i więcej: 35 zł / osoba

 

Umawiamy się na godz. 13.00 lub 15.00.

Najlepiej umawiać się dzień lub dwa przed planowanym przyjazdem. 

Nie ma możliwości wprowadzania innych zwierząt na teren hodowli.

Spacer z alpakami

Spacer odbywa się najwyżej raz dziennie, o godz. 11.00 (dla min. 2 osób, czyli 2 alpaki). Jeśli jest taka możliwość łączymy mniejsze grupy w większą, bo alpaki lubią spacerować stadkiem.
 

  • Alpakę może prowadzić osoba powyżej 12 lat.

  • Młodsze dziecko może wziąć udział w spacerze tylko pod opieką dorosłej osoby i nie może prowadzić swojej alpaki.

Na początku przedstawimy alpaki, które zabierzemy na spacer. Powiemy co lubią, czego nie lubią i na co zwracać uwagę. Po drodze robimy sobie przerwy na leżenie, tarzanie w piachu i wypas. To również najlepsza okazja, żeby przytulić swoją alpakę i zrobić ładne zdjęcia.

Spacer trwa około 40 minut. ​​

  • 80 zł / osoba

  • goście z pensjonatu 60 zł / osoba

Wakacje z alpakami

Jeśli chcesz zatrzymać się w Alpakarium na dłużej i poznać z bliska codzienne życie alpak, serdecznie zapraszamy do naszego pensjonatu. Jest niewielki, kameralny, w sam raz by wygodnie ugościć kilka osób. Na poddaszu są cztery malownicze pokoje idealne dla par, przyjaciół lub osób podróżujących w pojedynkę. 

Goście z pensjonatu mogą w dowolnym czasie odwiedzać pastwiska naszych oswojonych samców i towarzyszyć nam w stajni przy obrządkach i karmieniu.

Przyjmujemy rezerwacje na min. 2 doby, dorośli i dzieci od 12 lat.

Przejdź na stronę pensjonatu >