alpaka

SKLEPIK ALPAKARIUM

Luksusowa włóczka z luksusowej alpaki - wybierz swoją :)

Tu znajdziesz włóczkę wykonaną z welonów naszych najlepszych alpak. Każda z nich ma nieco inny styl włókna i rozwinęła niektóre cechy do perfekcji. Wszystkie są doskonałej jakości. Wiele z nich ma na koncie tytuły Championa. Utrzymują jedwabiste, cienkie, jednorodne, połyskujące i dobrze odżywione włókno, mimo upływu lat. Włóczka wykonana z ich welonów jest bardzo miękka, przyjemna dla skóry i po prostu piękna. 

Waga motka - najczęściej 120 do 130 g (ważymy każdy motek)
Długość nitki w motku - 200 m

Kolor - naturalny, danej alpaki (nie farbujemy)

Kontakt: info@alpakarium.net

 

Shamarra Aurora

 

Wielokrotna championka w Nowej Zelandii. Piękny satynowy połysk. W tym welonie Aurorka zdobyła tytuł Res Champion Intermediate Female.

Cena za 100 g: 140 PLN

BRAK

 

Alpakarium Pasita

 

Fantastyczny połysk, głęboki kolor, rozpływa się w palcach. Ten welon zajął 2 miejsce w klasie Intermediate Brown na III Fleece Show PZHA 2021.

Cena za 100 g: 150 PLN

 

Oak Ridge Ultimo

 

Multichampion, nasz reproduktor z Nowej Zelandii. Wspaniale trzyma wysoką jakość i styl włókna na przestrzeni lat. Mięciutki w dotyku, cienkie włókno z wyrazistym połyskiem.

Cena za 100 g: 150 PLN

 

Honeyfields Penelope

 

Wielokrotna championka z Nowej Zelandii. Włóczka jak śmietanka, w ciepłym, jasnym odcieniu ecru.

Cena za 100 g: 140 PLN

BRAK

 

Shamarra Ambrosia

 

Nasza absolutna faworytka. Nagradzana na wystawach, zdobyła m.in. tytuł "Najcieńsze włókno huacaya 2018" (12 mic, SD 3.0) na National Show w Nowej Zelandii. Lata mijają, odchowała dwójkę dzieci, a jej włókno jakby się nie starzeje. Runo Ambrozji i włóczka z jej welonów są niemożliwe do opisania. "Super royal" - ekstremalnie cienkie, mięciutkie i lśniące. 

Cena za 100 g: 160 PLN

BRAK

 

Shamarra Anastasia

 

Nagradzana na wystawach, bardzo blisko spokrewniona z peruwiańskim stadem Accoyo (wnuczka). Lśni. Do tego ma wprost niezwykłą architekturę włókna. W dotyku jak satyna. Włóczka z cudownym perłowym połyskiem.

Cena za 100 g: 160 PLN

 

Shamarra Crusader

 

Nagradzany na wystawach (Champion Adult Male Fleece, Champion Fawn Fleece). Czysta poezja. Satyna, jedwab, połysk, miękkość.... idealne włókno na włóczkę. Crusader miał niezwykłą zdolność utrzymywania ekstremalnie cienkiego włókna na przestrzeni lat.

Cena za 100 g: 150 PLN