alpaka

SPRZEDAŻ ALPAK

Alpakarium Lukrecja

  • Samica huacaya
  • Data ur. 9/7/2021, Alpakarium
  • Microchip: 616093901522473
  • Kolor: White
  • Genetyka: Nowa Zelandia, Chile
  • Ojciec: Shamarra Oracle (medium fawn)
  • Matka: Alpakarium Larysa (light brown)
SPRZEDANA

Lukrecja od urodzenia miała wyraźnie gęste runo o zaawansowanej organizacji i połysku. Jej runo rośnie w zawrotnym tempie, ma najdłuższy przyrost wśród maluszków z jej pokolenia. Teraz, w wieku 9 miesięcy jest tego naprawdę dużo, choć była strzyżona jako cria.

Od strony hodowlanej Lukrecja ma fajny potencjał, pochodzi z ciekawej rodziny. Ojciec to nasz nowozelandzki Shamarra Oracle. Przekazał Lukrecji organizację włókna i długość. Mama to Larysa - urodziła się w naszej hodowli, z rodziny chilijskiej. Larysa jest siostrą Bronka, który został sprzedany na reproduktora - miał wspaniale wyrównane, karbowane, lśniące włókno i dużą wagę welonów. Jego drugi welon zajął 2 miejsce na Fleece Show PZHA (sędzia Barbara Hetherington). Larysa w młodości również miała wyrównane karbowanie. Teraz konsekwentnie przekazuje je swoim dzieciom razem z przyjemną gęstością. Ojcem Larysy i Bronka był samiec o świetnej wadze welonu, z włóknem o ładnej strukturze. I jest jeszcze Leo - starszy brat Lukrecji (poprzednie dziecko Larysy). Ma zaawansowane włókno o pięknej organizacji, strukturze, z intensywnym złotym połyskiem.

Rodzice i rodzeństwo Lukrecji to alpaki w kolorze. Lukrecja więc, mimo, że jest biała, pokryta ciemniejszym samcem prawdopodobnie może rodzić dzieci w kolorze. 

Rodzina alpak bardzo łatwych w rozrodzie, o doskonałej płodności i wczesnym dojrzewaniu. Sama Lukrecja rośnie i rozwija się jak na drożdżach. Ma poza tym super przyjazny charakter i chodzi na smyczy.

Oferta dla osób, które mają już stadko samic lub planują takie skompletować (minimum 3-4 samice). Tylko do dobrego, spokojnego domu, z odpowiednio dużym i ładnie utrzymanym pastwiskiem. Zainteresowanych prosimy o przesłanie kilku zdjęć terenu na którym mieszkają / zamieszkają alpaki i krótkiej informacji o rodzaju prowadzonej / planowanej działalności z alpakami. Kontakt: info@alpakarium.net.


Lukrecja:


Rodzina Lukrecji: Shamarra Oracle (ojciec) / Alpakarium Larysa (matka) / Alpakarium Bronek (brat matki) / Alpakarium Leo (brat Lukrecji) / Patagonia Celtic Rising Sun (dziadek ze strony ojca) / Lee Carrow Sevent Heaven (babcia ze strony ojca) / Alpakarium Łasuch (dziadek ze strony matki)