Narodziny Piero

April 24, 2019

Początek sezonu, ręce pełne roboty i zapomnieliśmy o prowadzeniu kroniki wydarzeń, a przecież urodził się Piero. Tak na niego czekaliśmy.

 

Po pierwsze, bo to debiut urodzonej i odchowanej u nas Poli, a Pola jest jedną z naszych ulubionych samic, uszyta jak na miarę, czasem wpatrujemy się w nią jak w obrazek. Spodziewaliśmy się, że stworzy coś pięknego i właśnie to zrobiła :) A do tego okazała się najwspanialszą mamą pod słońcem.

 

 

 

Po drugie, bo ze wspaniałym samcem Miriquidi Sun Goldem. Piero to jego pierwszy potomek urodzony w Alpakarium. Lubimy Sun Golda z wielu względów. Świetna genetyka, cudowny charakter, piękny styl włókna, typ, no i fantastycznie przekazuje swoje cechy potomstwu. 

 

 

ojciec Piero - Miriquidi Sun Gold 

 

 

Alpakarium Piero urodził się malutki. 12 kwietnia około 3 nad ranem, w bardzo zimną noc. Udało nam się go na czas ogrzać i wysuszyć. Choć urodził się w terminie wyglądał na wcześniaczka. Ważył zaledwie 5,3 kg, ale od samego początku radził sobie wręcz podręcznikowo, wszystko w odpowiednim czasie. Zaraz po porodzie podniósł się, stał i rozglądał po zagrodzie, potem siara, smółka, pierwsza kupa. Teraz ssie mleko jak smok, biega po podwórzu i rośnie w oczach. Waży ponad 8 kg i dziś zaczął się dobierać do trawnika.

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

WYRÓŻNIONE POSTY