Ważne wydarzenia

July 28, 2018

W dobie facebooka wszystko jest tam i z czasem ginie w strumieniu, a fajnie jest zatrzymać pewne momenty. No więc w ramach blogowej kroniki wydarzeń ważniejszych:

1.

Wyjechał Duduś i Czarny. Dwa czarne diabełki z naszego ulubionego pokolenia. Mieszkają teraz w okolicach Radzymina, u cudownych ludzi. Pewnie przy najbliższej okazji postaramy się ich odwiedzić.
Oba misie są wyjątkowe, dużo z nimi pracowaliśmy i dziś obcinanie pazurków czy inny zabieg to bułka z masłem. Czarny od urodzenia był bardzo spokojny i poszło gładko. A Duduś, to cała historia i osobowość. Od dziecka był płochliwy, jak jego mama Diabełek. Fakt, że któregoś dnia odważył się wreszcie zjeść pokarm z ręki był tematem dnia. Więc gdy zaczęliśmy uczyć się układania alpak pomyśleliśmy sobie "a co tam, zaczniemy od żywiołu" no i Duduś zapisał się w historii jako pierwsza oswojona przez nas alpaka. Praca z nim to była wielka przyjemność. Jest bardzo mądrą alpaką i to chyba nasza najpiękniejsza metamorfoza, można z tym porównać tylko niedawną cudowną przemianę Canizaresa.
 

Chłopaki szykują się do wyjazdu.

 

Duduś z Piotrkiem w trakcie nauki, czyli pierwsze spacery. Lato 2017
 

Czarny w cielęcym wieku 8 miesięcy. Wiosna 2017

 


2.

Bronek, czyli po raz pierwszy poddaliśmy runo z naszej hodowli ocenie sędziego. No i Bronek zdobył wysokie noty. Nie był to wprawdzie żaden konkurs, po prostu ćwiczenia w ramach seminarium na temat hodowli alpak i ich włókna. Ale radość jest. Zwłaszcza, że Bronek nie jest importem, urodzony u nas, po samcu urodzonym u nas, czyli własne dziecko. Od początku zapowiadał się wyjątkowo, zachwycał lśnieniem i gęstym karbowaniem aż po końcówki, ale nie spodziewaliśmy się, że znany sędzia (Steve Ridout), który oceniał setki najlepszych alpak na kilku kontynentach, przyzna mu aż tak wysoką punktację, zwłaszcza w kategoriach za jednorodność i styl.
Najfajniejsze jest to, że samemu Bronkowi wszystko jedno, chodzi w swoim futerku, tarza się gdzie może, leży na brzozowej polance i generalnie ma w nosie sędziów, konkursy i naszą ekscytację :)


 

 


 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

WYRÓŻNIONE POSTY