Maluszki sezon 2019


W 2019 dość wyjątkowo sezon porodowy rozciągnął się na wiele miesięcy, od kwietnia aż do grudnia. Ale są już wszystkie maluchy, łącznie 11, więc pora na podsumowanie :)

ALR Kirke

ojciec: Softfoot Casstalas (AUS), mama: Shamarra Ambrosia (NZ)

Kirke bez wątpienia była najbardziej wypatrywanym dzieckiem. Wybuchowa mieszanka starannie wyselekcjonowanej genetyki nowozelandzkiej i australijskiej. Jej mama Ambrosia przyleciała do nas z nowozelandzkiej hodowli Shamarra, w ciąży z australijską gwiazdą Casstalasem. Dobierając tę parę połączyliśmy wiele bardzo cennych "składników" ;) Efekt przerósł nasze oczekiwania. Kirke ma wprost zawrotną gęstość, bardzo cienkie, lśniące włókno o pięknie uporządkowanej strukturze. Odczucie w dotyku fantastyczne. W dodatku jak na zamówienie kolor fawn. Rozwija się świetnie i właściwie od chwili urodzenia weszła w szeregi naszego stada założycielskiego. Już się nie możemy doczekać gdy dorośnie i sama zostanie mamą :)

ALR Grand Ulysses

ojciec: Timbertop CT Grand Slam (AUS), mama: Uszatka

To był eksperyment: Co się stanie gdy pokryjemy chilijską samicę, wyselekcjonowaną spośród naszych samic, z dużym potencjałem jeśli chodzi o całą serię cech. No więc co się stanie jeśli pokryjemy ją najlepszym samcem dostępnym obecnie na rynku europejskim, włączymy genetykę z najwyższej światowej półki? Stało się coś pięknego. Ulysses :)

Grand Slam (własność Sun Star Alpacas), ojciec Ulyssesa, jest synem, co trzeba podkreślić - wybitnym synem, jednego z kluczowych samców z kręgu Australii i Nowej Zelandii - Patagonia Celtic Triumph, który z kolei jest synem historycznej i bardzo ważnej postaci - peruwiańskiego Shanbrooke Accoyo Tulaco. I gdy patrzymy na Ulyssesa widzimy niezwykłą siłę tej genetyki wywierającej piętno na przestrzeni kilku pokoleń w stopniu wręcz zadziwiającym. Piękny typ, bardzo masywne kości, obfite runo na całym ciele, struktura włókna, połysk... Runo Ulyssesa jest tak uporządkowane, że otwiera się jak książka. Od dnia urodzenia wyglądał inaczej niż wszystkie znane nam maluchy. Eksperyment nas zadziwił i totalnie się udał. Codzienne przyglądanie się jak Uly dorasta i rozwija swoje cechy daje naprawdę dużo radości. Na załączonym zdjęciu ma równo 6 miesięcy (był strzyżony jako cria, miesiąc po urodzeniu).

ALR Canela, ALR Pasita, ALR Bruno, ALR Ptyś

- cztery zimowe maluszki po super fajnym samcu Miriquidi Sun Gold (własność Alpaki na Okęciu). Sun Gold również wywodzi się od Patagonia Celtic Triumph, tylko w dalszym pokoleniu, jest jego prawnukiem (trochę zabawnie wychodzi, że pokoleniowo mały Uly jest wujkiem Sun Golda). Misie są jeszcze malutkie, urodziły się niedawno, ale już widać efekt, ich bardzo przyjemny, rozwijający się potencjał. Konkluzja tego roku? Z dobrą genetyką nie ma żartów, naprawdę przynosi spodziewane efekty i zmienia oblicze hodowli.

ALR Canela

ojciec: MQ Sun Gold, mama: Cichutka

ALR Pasita ojciec: MQ Sun Gold, mama: ALR Pestka

ALR Bruno

ojciec: MQ Sun Gold, mama: Biała Dama

ALR Ptyś

ojciec: MQ Sun Gold, mama: ALR Przytulanka

ALR Piero

ojciec: MQ Sun Gold, mama: ALR Pola

ALR Cosmo

ojciec: QAI Black Noir, mama: ALR Celinka

ALR Lucek ojciec: QAI Black Noir, mama: Łaciatka

ALR Pia

ojciec: QAI Black Noir, mama: Pędzelek

ALR Carla

ojciec: QAI Black Noir, mama: Czarnooka

#cria #selekcjahodowlana #babyalpaca #rodowódalpaki #hodowlaalpak #alpakipremium #TimbertopCTGrandSlam #samcereproduktory #MiriquidiSunGold

501 wyświetlenia
alpaka

©2019 by Alpakarium, built with Wix.com

ALPAKARIUM | ALPAKI | HODOWLA ALPAK | AGROTURYSTYKA

Rudka 13, 08-205 Stara Kornica, powiat łosicki