top of page

Maluszki sezon 2019


W 2019 dość wyjątkowo sezon porodowy rozciągnął się na wiele miesięcy, od kwietnia aż do grudnia. Ale są już wszystkie maluchy, łącznie 11, więc pora na podsumowanie :)

ALR Kirke

ojciec: Softfoot Casstalas (AUS), mama: Shamarra Ambrosia (NZ)

ALR Kirke / Softfoot Casstalas

Kirke bez wątpienia była najbardziej wypatrywanym dzieckiem. Wybuchowa mieszanka starannie wyselekcjonowanej genetyki nowozelandzkiej i australijskiej. Jej mama Ambrosia przyleciała do nas z nowozelandzkiej hodowli Shamarra, w ciąży z australijską gwiazdą Casstalasem. Dobierając tę parę połączyliśmy wiele bardzo cennych "składników" ;) Efekt przerósł nasze oczekiwania. Kirke ma wprost zawrotną gęstość, bardzo cienkie, lśniące włókno o pięknie uporządkowanej strukturze. Odczucie w dotyku fantastyczne. W dodatku jak na zamówienie kolor fawn. Rozwija się świetnie i właściwie od chwili urodzenia weszła w szeregi naszego stada założycielskiego. Już się nie możemy doczekać gdy dorośnie i sama zostanie mamą :)

ALR Grand Ulysses

ojciec: Timbertop CT Grand Slam (AUS), mama: Uszatka

ALR Grand Ulysses / Timbertop CT Grand Slam

Timbertop CT Grand Slam (własność Sun Star Alpacas), ojciec Ulyssesa, jest doskonałym synem jednego z kluczowych samców z kręgu Australii i Nowej Zelandii - Patagonia Celtic Triumph, który z kolei jest synem historycznej i bardzo ważnej postaci - peruwiańskiego Shanbrooke Accoyo Tulaco. I gdy patrzymy na Ulyssesa widzimy niezwykłą siłę tej genetyki wywierającej piętno w stopniu wręcz zadziwiającym. Piękny typ, bardzo masywne kości, obfite runo na całym ciele, struktura włókna, połysk... Od dnia urodzenia Uly wyglądał inaczej niż wszystkie znane nam maluchy. Codzienne przyglądanie się jak dorasta i rozwija swoje cechy daje naprawdę dużo radości. Na załączonym zdjęciu ma równo 6 miesięcy (był strzyżony jako cria, miesiąc po urodzeniu).

ALR Canela, ALR Pasita, ALR Bruno, ALR Ptyś

- cztery zimowe maluszki po super fajnym samcu Miriquidi Sun Gold (własność Alpaki na Okęciu). Sun Gold również wywodzi się od Patagonia Celtic Triumph, tylko w dalszym pokoleniu, jest jego prawnukiem (trochę zabawnie wychodzi, że pokoleniowo mały Uly jest wujkiem Sun Golda). Misie są jeszcze malutkie, urodziły się niedawno, ale już widać efekt, ich bardzo przyjemny, rozwijający się potencjał. Konkluzja tego roku? Z dobrą genetyką nie ma żartów, naprawdę przynosi spodziewane efekty i zmienia oblicze hodowli.

 

ALR Canela

ojciec: MQ Sun Gold, mama: Cichutka

ALR Canela / Miriquidi Sun Gold

ALR Pasita ojciec: MQ Sun Gold, mama: ALR Pestka

ALR Pasita / Miriquidi Sun Gold

ALR Bruno

ojciec: MQ Sun Gold, mama: Biała Dama

ALR Bruno / Miriquidi Sun Gold

ALR Ptyś

ojciec: MQ Sun Gold, mama: ALR Przytulanka

ALR Ptyś / Miriquidi Sun Gold

ALR Piero

ojciec: MQ Sun Gold, mama: ALR Pola

ALR Cosmo

ojciec: QAI Black Noir, mama: ALR Celinka

ALR Lucek ojciec: QAI Black Noir, mama: Łaciatka

ALR Pia

ojciec: QAI Black Noir, mama: Pędzelek

ALR Carla

ojciec: QAI Black Noir, mama: Czarnooka

#cria #selekcjahodowlana #babyalpaca #rodowódalpaki #hodowlaalpak #alpakipremium #TimbertopCTGrandSlam #samcereproduktory #MiriquidiSunGold

688 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page