top of page

Ważne wydarzenia


W dobie facebooka wszystko jest tam i z czasem ginie w strumieniu, a fajnie jest zatrzymać pewne momenty. No więc w ramach blogowej kroniki wydarzeń ważniejszych: 1.

Bronek, czyli po raz pierwszy poddaliśmy runo z naszej hodowli ocenie sędziego. No i Bronek zdobył wysokie noty. Nie był to wprawdzie żaden konkurs, po prostu ćwiczenia w ramach seminarium na temat hodowli alpak i ich włókna. Ale radość jest. Zwłaszcza, że Bronek nie jest importem, urodzony u nas, po samcu urodzonym u nas, czyli własne dziecko. Od początku zapowiadał się wyjątkowo, zachwycał lśnieniem i gęstym karbowaniem aż po końcówki, ale nie spodziewaliśmy się, że znany sędzia (Steve Ridout), który oceniał setki najlepszych alpak na kilku kontynentach, przyzna mu aż tak wysoką punktację, zwłaszcza w kategoriach za jednorodność i styl.Najfajniejsze jest to, że samemu Bronkowi wszystko jedno, chodzi w swoim futerku, tarza się gdzie może, leży na brzozowej polance i generalnie ma w nosie sędziów, konkursy i naszą ekscytację :)

alpaka
włókno alpaki
ocena włókna alpaki
alpaki włókno dobrej jakości

2. Wyjechał Duduś i Czarny. Dwa czarne diabełki z naszego ulubionego pokolenia. Mieszkają teraz w okolicach Radzymina, u cudownych ludzi. Pewnie przy najbliższej okazji postaramy się ich odwiedzić. Oba misie są wyjątkowe, dużo z nimi pracowaliśmy i dziś obcinanie pazurków czy inny zabieg to bułka z masłem.

alpaki

Chłopaki szykują się do wyjazdu.

spacer z alpakami

Duduś z Piotrkiem w trakcie nauki, czyli pierwsze spacery. Lato 2017

Czarny w cielęcym wieku 8 miesięcy. Wiosna 2017

#welonalpaki #oswajaniealpak #fleeceshow #włóknoalpaki #alpakidobrejjakości #Camelidynamics #selekcjahodowlana #pracazalpakami #konkurswelonów #cechywłóknaalpaki

387 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page