HODOWLA ALPAK | SAMCE

1/1

Alpakarium Bronek

 

ur. 06/09/2017, Alpakarium

kolor: white 

matka: Biała Dama

ojciec: ALR Łasuch

wystawy:

2 miejsce Intermediate White (75 pkt)
II Fleece Show 2019 / sędzia: Barbara Hetherington (BAS)

 

Bronek to drugi syn naszej wyjątkowej chilijskiej samicy, Białej Damy. Z niecierpliwością wyczekiwaliśmy tych narodzin spodziewając się miłej niespodzianki i słusznie. Jego runo, bardzo gęsto upakowane w formie sprężynek od pierwszych dni wyglądało niesamowicie. 
Ojcem Bronka jest Łasuch, również urodzony w naszej hodowli. Samiec o świetnej gęstości i wadze welonu, który wyraźnie przekazywał potomstwu dobrą strukturę włókna.

 

Włókno Bronka jest wspaniale zorganizowane i wyrównane, z wyrazistym karbowaniem w pięknym stylu rozciągającym się szeroko po całym ciele, od szyi aż po kolana. Do tego intensywny satynowy połysk, miękkość, niski procent grubszych włosów i świetny roczny przyrost. W wieku 2,5 roku Bronek wciąż jest bardzo przyjemny w dotyku, zachował długi przyrost i swój charakterystyczny styl (co roku ten sam "ból" przy sortowaniu jego runa po strzyżeniu, gdy cudownie karbowane pasma z szyi i nóg trafiają do worka z dwójką).

Jego pierwszy welon poddaliśmy ocenie australijskiego sędziego Steva Ridouta (przy okazji odbywających się warsztatów). Zdobył wysoką punktację, zwłaszcza za styl i jednorodność. Drugi welon Bronka, bardzo pokaźnych rozmiarów (1,75 kg), został oceniony przez Barbarę Hetherington: mocne 75 pkt. i 2 miejsce w trudnej klasie Intermediate White. Trzecie runo oglądamy teraz na nim i dalej konsekwentnie trzyma swój piękny styl na całym ciele, intensywnie karbowany z dobrą gęstością, długością i połyskiem.

2018: FD 19.9 / SD 4.0 / CF 98.8 / CRV 47.0

2019: FD 20.8 / SD 4.1 / CF 97.8 / CRV 43.9 / SL 120

 

Bronek jest biały, ale ma na uchu niewielką brązową łatkę. Z kolei jego biała mama pokryta samcem w kolorze zawsze rodziła fawn. Spodziewamy się więc, że kryjąc samice w kolorze Bronek również może robić kolor.

Bronek jest solidnie, poprawnie zbudowany. Ma mocne nogi, ładnie zarośnięte ciało. Z charakteru bardzo łagodny, jest naszym dyżurnym przytulakiem i spacerowiczem.

alpaka

©2019 by Alpakarium, built with Wix.com

ALPAKARIUM | ALPAKI | HODOWLA ALPAK | AGROTURYSTYKA

Rudka 13, 08-205 Stara Kornica, powiat łosicki